Miód rzepakowy - 1200g

- brak ocen 0 (0 ocen) 5 0

Jest miodem wiosennym, zbieranym jako jeden z pierwszych przez pszczoły w maju. Powstaje z rzepaku.

  • Katalog produktów
  • Producent: Miodem słodzone
  • Kod produktu: ---
Wyślij zapytanie ofertowe

Miód rzepakowy - 1200g

Jest miodem wiosennym, zbieranym jako jeden z pierwszych przez pszczoły w maju. Powstaje z rzepaku, który pięknie kwitnie w Polsce na przełomie kwietnia i maja, tworząc dywany żółtych kwiatów. Miód rzepakowy w stanie płynnym jest bezbarwny lub lekko słomkowy. Bardzo szybko się krystalizuje (już kilka dni po miodobraniu) zmieniając kolor na białokremowy i konsystencję w postaci mazi. Zapach miodu przypomina woń kwiatów rzepaku. Jego smak jest łagodny, nieco mdły, z wyczuwalną nutką goryczy. Miód ten posiada wiele cennych i unikalnych składników takich jak glukoza, inne cukry proste, niewielką ilość fruktozy, aminokwasy, enzymy oraz olejki eteryczne. Obecne są w nim witaminy z grupy B, K, C i kwas nikotynowy.  Ma właściwości lecznicze w schorzeniach: żołądka, nerek, dróg moczowych, wątroby i dróg żółciowych. Pomaga w przeziębieniu i problemach skórnych.

Historia naszej pasieki sięga początków XX wieku, a ja kontynuując rodzinną tradycję jestem przedstawicielem 5 pokolenia pszczelarzy w rodzinie. Znaczna część pasieki stacjonuje w leśniczówce wsi Paprotnia w centrum Puszczy Stromeckiej  w gminie Grabów nad Pilicą.

Nasze miody charakteryzuje wysoka jakość, wyjątkowe walory smakowe oraz w pełni naturalne pochodzenie. Współpracujemy z kilkoma wiodącymi restauracjami w Warszawie, które cenią sobie bardzo wysoką jakość naszych produktów. Jesteśmy w trakcie procesu certyfikacyjnego, po którym nasza pasieka zdobędzie tytuł ekologicznego gospodarstwa pasiecznego. Promujemy markę „Miodem słodzone - pasieka Petryka.

 

Oceny produktu

Brak komentarzy dla tego produktu

Wyślij zapytanie ofertowe

szt / kg
Klikając "Wyślij zapytanie ofertowe", wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.