Miód nawłociowy - 1200g

- brak ocen 0 (0 ocen) 5 0

Miód nawłociowy pozyskiwany jest z nektaru nawłoci pospolitej, rośliny kwitnącej przez całe lato aż do późnej jesieni potocznie nazywanej mimozą

  • Katalog produktów
  • Producent: Miodem słodzone
  • Kod produktu: ---
Wyślij zapytanie ofertowe

Miód nawłociowy - 1200g

Miód nawłociowy pozyskiwany jest z nektaru nawłoci pospolitej, rośliny kwitnącej przez całe lato aż do późnej jesieni potocznie nazywanej mimozą lub „złotą rózgą”. Kwitnie na przełomie sierpnia i września, aż do późnej jesieni (czasem nawet do pierwszych przymrozków), dzięki czemu pszczoły mogą przetrwać zimę.

Miód nawłociowy ma jasnożółtą barwę i lekko kwaskowaty smak. Często krystalizuje do konsystencji kremu. W smaku jest on słodki, jednak wyczuwalna jest charakterystyczna kwaśnawo-gorzka nuta. Ma bardzo przyjemny zapach kwiatów nawłoci.

Miód ten stosowany jest  w leczeniu stanów zapalnych, zakażeń dróg moczowych, przerostu prostaty, dróg żółciowych oraz stawów. Dzięki dużej zawartości rutyny i kwercetyny poprawia ukrwienie nerek a także żył kończyn dolnych. Obecna w nim rutyna uszczelnia naczynia krwionośne, natomiast kwercetyna ma właściwości przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Z tego powodu miód niezwykle korzystnie wpływa na ciśnienie tętnicze krwi i często je obniża.

 

 

Oceny produktu

Brak komentarzy dla tego produktu

Wyślij zapytanie ofertowe

szt / kg
Klikając "Wyślij zapytanie ofertowe", wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.