Miód mniszkowy - 700g

- brak ocen 0 (0 ocen) 5 0

Ma złocistożółty kolor, z czasem ciemnieje i staje się bursztynowy. Smak ma bardzo słodki, nieco kwaskowaty. Powstaje z nektaru zbieranego przez pszczoły z kwiatów mniszka pospolitego.

  • Katalog produktów
  • Producent: Miodem słodzone
  • Kod produktu: ---
Wyślij zapytanie ofertowe

Miód mniszkowy - 700g

Miód mniszkowy, powstaje z nektaru zbieranego przez pszczoły z kwiatów mniszka pospolitego. Miód mniszkowy zwany jest często miodem majowym, ponieważ to w tym miesiącu popularne mlecze kwitną i pszczoły mogą zbierać z nich nektar. Ma złocistożółty kolor, z czasem ciemnieje i staje się bursztynowy, a także dość słodki smak (lekko kwaskowawy) z wyczuwalnym aromatem mniszka. Dość szybko się krystalizuje. Przypisywane są mu właściwości lecznicze. Zalecany jest przy chorobach serca, wątroby i dróg żółciowych (za sprawą zawartości choliny działa żółciopędnie i obniża poziom lipidów w wątrobie), w przypadku wyczerpania psychofizycznego, chorób reumatycznych i niedokrwistości.

Historia naszej pasieki sięga początków XX wieku, a ja kontynuując rodzinną tradycję jestem przedstawicielem 5 pokolenia pszczelarzy w rodzinie. Znaczna część pasieki stacjonuje w leśniczówce wsi Paprotnia w centrum Puszczy Stromeckiej  w gminie Grabów nad Pilicą.

Nasze miody charakteryzuje wysoka jakość, wyjątkowe walory smakowe oraz w pełni naturalne pochodzenie. Współpracujemy z kilkoma wiodącymi restauracjami w Warszawie, które cenią sobie bardzo wysoką jakość naszych produktów. Jesteśmy w trakcie procesu certyfikacyjnego, po którym nasza pasieka zdobędzie tytuł ekologicznego gospodarstwa pasiecznego. Promujemy markę „Miodem słodzone - pasieka Petryka.

 

Oceny produktu

Brak komentarzy dla tego produktu

Wyślij zapytanie ofertowe

szt / kg
Klikając "Wyślij zapytanie ofertowe", wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.